Jak przebiega pierwsza wizyta?

  • Pierwsza wizyta obejmuje dokładny wywiad żywieniowy z pacjentem, a także analizę składu ciała oraz inne pomiary antropometryczne, które pozwolą na ocenę stanu zdrowia i odżywienia.
  • Podczas spotkania m. in. przeanalizujemy dotychczasowe nawyki żywieniowe, omówię wyniki pomiarów wykonanych w czasie trwania wizyty, a także wspólnie wyznaczymy cele, do których będziemy dążyć, aby pomóc Ci osiągnąć wymarzony efekt.
  • Wizyta trwa ok. 1 godziny.
  • Po pierwszej wizycie, w formie mailowej lub papierowej otrzymasz ogólne zalecenia dietetyczne dopasowane do Twoich potrzeb.
  • Jeśli zdecydujesz się na plan żywieniowy, w oparciu o Twoje preferencje smakowe, umiejętności kulinarne, dostępność czasu, a także ewentualne schorzenia, ułożę spersonalizowany jadłospis na 7, 14 lub 28 dni.

Co zabrać na pierwszą wizytę?

Na pierwsze spotkanie z dietetykiem warto zabrać ze sobą jak najbardziej aktualne wyniki badań krwi takich jak: morfologia, a także lipidogram (poziom cholesterolu całkowitego, frakcje HDL oraz LDL, triglicerydy), poziom glukozy na czczo, TSH, fT3, fT4, oraz poziom żelaza. Pozwoli to na jeszcze lepsze dopasowanie jadłospisu do Twoich potrzeb zdrowotnych. Jeśli chorujesz na konkretną chorobę/choroby, zabierz ze sobą również wszystkie wyniki badań związane z tym schorzeniem.

Przydatnym jest również przyniesienie dzienniczka żywieniowego z 3 ostatnich dni powszednich, a także jednego dnia wolnego od pracy. Czym jest dzienniczek żywieniowy? To zbiór wszystkich potraw/produktów spożywczych i napojów, które danego dnia były przez Ciebie spożyte. Ważna jest ilość i godzina spożycia. Im dokładniejszy dzienniczek, tym dokładniej będę mogła ocenić Twoje nawyki żywieniowe, co przełoży się na lepszą i bardziej efektywną współpracę. Dzienniczek możesz wysłać do mnie również na adres mailowy m.maciejewskadietetyk@gmail.com

Jak przygotować się do wizyty?

Aby pomiar był jak najbardziej wiarygodny, przede wszystkim zaleca się powstrzymać się od spożywania pokarmów od 3 do 5 godzin przed wizytą.