Dieta online

Z konsultacji dietetycznej w formie internetowej może skorzystać każdy, kto czuje, że ta forma jest bardziej wygodna ze względu na możliwości zdrowotne lub obowiązki życia codziennego.

Zapraszam głównie:

 • Osoby zdrowe, chcące zmienić nawyki, zgubić zbędne kilogramy lub poczuć się lepiej poprzez bardziej świadome żywienie.
 • Osoby chore przewlekle, które wraz ze zmianami żywienia chcą poprawić jakość zdrowia i życia.
 • Osoby, które nie mogą do mnie dotrzeć a chciały by wprowadzić do swojego życia dawkę dobrych zmian.

Konsultacje online są:

 • Dla tych, którym wiecznie brakuje czasu i nie chcą go tracić na dojazdy do gabinetu. Skontaktować się z dietetykiem można np. w przerwie na lunch, z samego rana lub późnym wieczorem, po wypełnieniu wszystkich dziennych obowiązków.
 • Dla Polaków mieszkających za granicą, którzy sprawy związane z odżywianiem wolą omówić po polsku.
 • Dla osób mieszkających w małych miejscowościach, gdzie nie ma odpowiednich specjalistów.
 • Dla osób chorych, po operacjach, nie chodzących, którym ciężko jest wyjść z domu.
 • Dla matek opiekującymi się małymi dziećmi w domu. Z dietetykiem można skontaktować się w czasie drzemki dziecka lub wieczorem. Wystarczy wolne kilkanaście minut.
 • Dla wszystkich, którzy wolą porozmawiać i poradzić się z domu niż szukać gabinetu dietetyka.

Dzięki tej usłudze każdy może osiągnąć prawidłową wagę i polepszyć stan zdrowia pod okiem specjalisty!

Jak przebiega wizyta?

Sama konsultacja przebiega podobnie do pierwszej wizyty w gabinecie, jednak odbywa się ona bez wykonania pomiarów antropometrycznych.

Podczas pierwszej konsultacji zbieram wywiad żywieniowo-medyczny. Wspólnie przeanalizujemy krok po kroku nawyki żywieniowe oraz stworzymy plan wdrożenia pozytywnych zmian krok po kroku. Na podstawie uzyskanych informacji przygotowuję zalecenia dotyczące schematu żywienia – z uwzględnieniem produktów zalecanych oraz przeciwwskazanych, co ma szczególne znaczenie w przypadku osób cierpiących na schorzenia dieto zależne.

Jeśli czujesz, że potrzebujesz dodatkowej motywacji, mogę przygotować dla Ciebie indywidualny jadłospis dostosowany do możliwości, potrzeb, preferencji i umiejętności kulinarnych. Plan żywieniowy wykonuję zazwyczaj na 7, 14 dni.


Jak skorzystać z konsultacji online?

 • Napisz do mnie – prześlę Ci wywiad zdrowotny i żywieniowy do wypełnienia, odpowiem na Twoje pytania, wyjaśnię dokładnie jak będzie wyglądać plan naszej współpracy. W razie potrzeby umówimy się również na rozmowę przez telefon / Skype’a.
 • Potrzebne będzie przygotowanie odpowiedzi na pytania o masę ciała i wzrost, tryb życia, aktywności fizyczne, stan zdrowia (aktualne wyniki badań), przyjmowane leki i suplementy, obecny sposób odżywania, przykładowy jadłospis, preferencje kulinarne.
 • Po zebraniu wszystkich niezbędnych informacji, poproszę Cię o zrobienie przelewu za konsultację/dietę i w ciągu kilku dni przygotuję dla Ciebie odpowiednie porady, zasady diety, dietę indywidualną.
 • Po wprowadzeniu zmian w żywieniu, regularnie będziemy kontaktować się mailowo w celu monitorowania efektów diety i motywacji.

Dlaczego konsultacje z dietetykiem są potrzebne i skuteczniejsze niż działanie samemu?

 • Właściwa edukacja jest niezbędnym elementem leczenia dietetycznego, wprowadzania odpowiednich zmian w żywieniu. Jeśli będziesz mieć świadomość procesów zachodzących w organizmie, jak również wpływu spożywania poszczególnych produktów na masę ciała czy zdrowie, łatwiej będzie Ci wprowadzić modyfikacje w jadłospisie oraz stosować się do odpowiedniej diety.
 • Konsultacja z dietetykiem przeprowadzona jest profesjonalnie; poprzedzona wypełnieniem wywiadu/rozmową dotyczącą stylu życia, zdrowia, sposobu odżywania oraz Twoich preferencji kulinarnych. Na tej podstawie możliwe jest opracowanie właściwych porad i skutecznej, indywidualnie dopasowanej diety.
 • Podczas konsultacji, w krótkim czasie możesz dowiedzieć się jakie proste zmiany wprowadzić w sposobie żywienia, by znacznie poprawić jakość swojego życia, otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące zdrowia i żywienia, zrobić „porządek” w wiedzy zaczerpniętej z internetu lub prasy, zmotywować się do wprowadzenia zmian i pracy nad sobą.
 • Dzięki konsultacjom mailowym wszystkie porady żywieniowe, słowa wsparcia, motywacje do działania, zostają „na piśmie” i można do nich w każdej chwili wracać. Zapraszam osoby z nadwagą, otyłością i problemami zdrowotnymi, takimi jak: insulinooporność, cukrzyca typu 2, niedoczynność tarczycy, podwyższone stężenie cholesterolu, trójglicerydów, nadciśnienie, zaburzenia pracy układu pokarmowego, kobiety w ciąży i po porodzie, osoby z zaburzeniami snu, osoby którym brakuje energii i doskwiera ciągle zmęczenie oraz wszystkich, którzy chcą zadbać o siebie poprzez zdrowe odżywianie i zmianę stylu życia.